ÇED'i verip yöneticiliği kapmış! ÇED'i verip yöneticiliği kapmış!

ANKARA - Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, HEDEP Meclis Grubu’nu ziyaret etti.

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Meclis Grubu’nu ziyaret etti. Meclis Başkanı seçilmesi akabinde kendisini ziyaret eden parti yetkililerine iade-i ziyarette bulunan Kurtulmuş’u, Eş Genel Başkan Tuncer Bakırhan karşıladı.

Bakırhan’a partinin Grup Başkanvekili Saruhan Oluç ile Qers Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit eşlik etti.

Bakırhan ile Kurtulmuş, basın mensuplarına fotoğraf verilmesinin ardından toplantı odasına geçti. Görüşme basına kapalı olarak devam etti.

İKLİMİN YUMUŞAK OLDUĞU YENİ BİR DÖNEM TEMENİSİ

Ziyaretin ardında HEDEP Eş Genel Başkanı Bakırhan ile ortak açıklama yapan Kurtulmuş, daha önce siyasi partilere yaptığı ziyaretleri anımsattı. Yaptığı ziyaretin de iade-i ziyaret olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “Bu vesileyle yeni dönemde de Meclisteki çalışmalarda özellikle Meclis’in siyasi partiler arasındaki iklimin yumuşatılması, işlerin daha sağlıklı ortamda yapılabilmesi için önümüzdeki dönemde inşallah güzel çalışma imkanı olduğu bir Meclis olur. Önümüzdeki haftadan itibaren Meclis’in en önemli fonksiyonlarından birisi olan bütçe yapma yetkisini kullanacağı bütçe görüşmeleri başlayacak. Nihayetinde esas itibariyle bu ziyaret iade-i ziyarettir. Yeni dönemin hayırlı olması için HEDEP grubuna da temennilerimizi, dileklerimizi ilettik. Ayrıca Tuncer beyin de yeni dönemde Eş Genel Başkan seçilmesi dolasıyla tebriklerimi ifade ettim” diye konuştu. 

‘DİYALOG İÇİNDE OLMASINI TALEP EDİYORUZ’

Daha sonra söz alan Bakırhan, Kurtulmuş’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Bakırhan, “Biz kendilerini ziyaret etmiştik. Kongremiz olmuştu bize başarılar diledik. Kendileri de iade-i ziyarette bulundu. Verimli, güzel bir görüşme oldu. Kendilerinin söylediği gibi yeni dönemde Meclis’in daha hoşgörülü, diyalog içinde olacağı bir süreç olmasını biz de talep ediyoruz” dedi.

Kurtulmuş, ziyaretleri kapsamında daha önce CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, SAADET Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ ile bir araya gelmişti.

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/226368