HABER MERKEZİ – Reuters, İsrail ordusunun, Gazze'ye yönelik karadan saldırı düzenlediğini belirtti. 

Reuters’ta yer alan habere göre, İsrail, piyade ve tanklarının Gazze Şeridi içinde saldırılar düzenlediğini açıkladı. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) de Gazze Şeridi'nde baskınlara başladığını duyurdu. IDF, X'ten "Askerlerin rehinelerin yerini tespit etmeye yardımcı olacak kanıtlar topladığını" da duyurdu.

NETANYAHU’DAN AÇIKLAMA

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da sanal medya üzerinden eş zamanlı olarak yayınladığı açıklamasında, "Düşmanlarımızın yaptığı korkunç eylemleri asla unutmayacağız ve asla affetmeyeceğiz. Yahudi halkının onlarca yıldır benzerine maruz kalmadığı bu dehşeti dünyanın veya hiç kimsenin unutmasına izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Netanyahu, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının "yalnızca başlangıç" olduğunu söyledi. ABD Başkanı Joe Biden'ın ve bazı ülkelerin desteğinden bahseden Netanyahu, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile bir görüşme yaptığını ve İsrail'e giden mühimmat ve silahlarla savaşın devam ettiğini belirtti. Netanyahu açıklamasını "Hamas'ı yok edeceğiz, zaman alabilir ama bu savaşı her zamankinden daha güçlü bir şekilde bitireceğiz" dedi. 

Editör: Hamza Özkan