HABER MERKEZİ – İsrail ordusu, İran'ın misilleme saldırı için çok sayıda İHA yolladığını duyurdu. İsrail devlet televizyonu KANN ise İran'ın İsrail'e İHA saldırısı başlattığını belirtti. 

İsrail ordusu, İran'ın İsrail'e çok sayıda insansız hava aracı (İHA) yolladığını duyurdu. Açıklamada, İran'ın İHA salvosunun İsrail'e ulaşmasının saatler süreceği ve tehdit altındaki noktalarda sirenlerin çalacağı belirtildi.

İsrail devlet televizyonu KANN, İran'ın İsrail'e İHA saldırısı başlattığını belirtti. 

İsrail, İran'a misilleme saldırısı başlattı İsrail, İran'a misilleme saldırısı başlattı

'SÜLEYMANİYE ÜZERİNDE İHA'LAR GÖRÜLDÜ'

Reuters ajansına konuşan üç güvenlik kaynağı ise Federe Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin Süleymaniye bölgesi üzerinde, İran yönünden gelen bir dizi İHA'nın görüldüğünü söyledi.

Amerikan haber sitesi Axios'un muhabiri olan İsrailli gazeteci Barak Ravid, İran'ın İsrail'e onlarca insansız hava aracı yolladığını yazdı, haberi İsrailli yetkililer ile dört ABD'li yetkiliye dayandırdı.

İsrail televizyonu Kanal 12 de İran'ın yolladığı onlarca silahlı insansız hava aracının yolda olduğunu, İHA'ların İsrail'e ulaşmasının saatler alacağını duyurdu.

BEYAZ SARAY'DAN AÇIKLAMA

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, İran’ın İsrail’e hava saldırısı başlattığı belirtilerek, “İsrail'in güvenliğine desteğimiz tam. ABD, İran'dan gelen tehditlere karşı (İsrail'in) savunmasını destekleyecek” denildi. 

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/239113