Adana'da yangında anne ve çocuğu yaşamını yitirdi Adana'da yangında anne ve çocuğu yaşamını yitirdi

ANKARA - Hukuk örgütlerinin Adalet Bakanlığı önünde eylemini sürdüren Emine Şenyşar için bugün yapmayı planladığı basın açıklaması, Cumartesi Anneleri’nin 1000’inci hafta eylemlerinden dolayı 31 Mayıs tarihine ertelendi. 

Ejsd0 Fwry Je A S D H E

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Riha Milletvekili Ferit Şenyaşar, hukuk örgütlerinin öncülüğünde Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti’ne dair bugün yapılması planlanan açıklama tarihinin ertelendiğini duyurdu. Şenyaşar, açıklamanın Cumartesi Annelerinin 1000’inci hafta eylemlerinden dolayı 31 Mayıs gününe alındığını belirtti.  

Cumartesi Anneleri’nin mücadelesini selamlayan Şenyaşar, Ankara’daki nöbetlerinin bittiği gün Galatasaray Meydanı’nda Cumartesi Anneleri’nin yanında olacaklarını da söyledi. Şenyaşar şunları belirtti: “Yuvası dağıtılmış bir anne de 111 gündür Ankara’da adalet nöbeti tutuyor. 2018 tarihinde eşi ve 2 oğlu Suruç Devlet Hastanesi’nde katledildi. Bir oğlu da 6 yıldır üstünlerin hukuku ile cezaevinde rehin tutuluyor.  Devletin hastanesinde bu insanlık sucunu işleyen ve azmettirenler, siyasal iktidarın koruması altında serbestçe geziyorlar. Anne 111 gündür Adalet bakanlığın ana giriş kapısı önünde eylemini aralıksız sürdürüyor. ‘Adliyelerin kapısı adalet kapısıdır’ şeklinde açıklama yapan Adalet bakanı Yılmaz Tunç bakanlığın ana giriş kapısını kapatmış Bu durum annenin mücadelesinde ne kadar haklı, olduğunu adalet bakanlığın da acizliğini gösteriyor. Bugün hukuk örgütleri öncülüğünde Adalet Bakanlığı’nın önünde bir basın açıklamamız olacaktı. Cumartesi Anneleri’nin 1000’inci haftadaki eyleminden dolayı basın açıklamamızı 31 Mayıs erteledik.”

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/242864