URFA - Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, “Adalet Bakanı değişti, adaletsizlikler devam ediyor" paylaşımı yaptı. 

Riha'nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 821’inci gününde. Pirsûs’taki evlerinden Urfa Adliyesi önüne gelen Emine Şenyaşar, “Şenyaşar ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alanda nöbete başladı. Adliye önünde bulunan beton bariyerlere "Şenyaşar ailesi için adalet" yazılı pankartı asan Şenyaşar, yolu adliyeye düşen yurttaşlara maruz kaldıkları katliam ve devamında sürdürdükleri adalet mücadelesine dair bilgi verdi.  

Ayrıca ailenin sanal medya hesabından, Adalet Bakanlığı ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un hesapları etiketlenerek, “Biraz daha sabır. Biraz daha mücadele. Adalet pankartının arkasındaki sarayda adalet mahkum edilmiş. Adalet Bakanı değişti, adaletsizlikler devam ediyor. 821’inci günde” paylaşımı yapıldı. 

( Kaynak: MA )

Editör: Hamza Özkan