RIHA – Adalet talebini sürdürdükleri Riha Adliyesi önünde iftarlarını açan Şenyaşar ailesine, KESK üyeleri de dayanışma göstererek eşlik etti.

Riha'nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti, 735’inci gününde devam ediyor. Riha’nın Pirsûs ilçesindeki evlerinden Riha Adliyesi önüne gelerek, “Şenyaşar ailesi için Adalet” pankartı önünde nöbetlerini sürdüren Şenyaşar ailesi iftarlarını da burada açtı. Aileye, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı sendikalar da ziyaret gerçekleştirerek iftarlarına eşlik etti.  

'ŞENYAŞAR AİLESİNİN YANINDAYIZ'

Eğitim Sen Urfa Şube Eşbaşkanı Mahmut Binici, Adalet Nöbeti’nin 735’inci gününde olduğunu söyleyerek, ülkede hukuksuzlukların bir gün son bulacağını kaydetti. Şenyaşar Ailesi’nin başlattığı mücadelenin kazanımla sonuçlanacağını vurgulayan Binici, “Dayanışma ile acıyı olabildiğince hafifletmeye çalışıyoruz.  Daha önce olduğu gibi bu adalet mücadelesinin paydaşı olmaya devam edeceğiz. Hep birlikte adaletsizliğin üstesinden geleceğiz” dedi.

Ferit Şenyaşar da sofralarını paylaştıkları için KESK üyelerine teşekkür ederek, “Talebimiz adalettir. Adalet bir gün herkese lazım olacaktır. Her gün bir adım daha adalete yaklaşıyoruz. Biz mevcut iktidardan yanlışını kabul edip adaletin sağlanmasını bekledik. Mevcut iktidar bunu yapmadı. Seçimle gelecek hükümet  adalete olan inancımız arttırıyor” diye konuştu. 

Ankara'da Üç Fidan anması Ankara'da Üç Fidan anması

( MA )