İZMİR - Agrobay Seracılık işçileri, askerlerin kurduğu barikat önünde yaptıkları açıklamada mücadeleyi sürdüreceklerinin mesajını verdi. 

İzmir Bergama İlçesi’nde bulunan Agrobay Seracılık’ta çalışırken Tarım İşçileri Sendikası'na üye olan ve işten çıkarılan 39 işçi sera önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya askerler, barikat kurarak engel olmak istedi.  

BARİKAT ÖNÜNDE AÇIKLAMA

Askerlerin kurduğu barikat önünde konuşan Tarım Sen Yönetim Kurulu Üyesi Umut Kocagöz, işten çıkarmaların devam ettiğini söyledi. İşten çıkarmaların sendikal faaliyetlerden kaynaklandığını belirten Kocagöz, "Verimsizlik, performans düşüklüğü gibi bahanelerle 10-20 yıllık işçileri işten çıkarıyorlar. Agrabay yıllardır işçilerin alın terine çökerek, kötü koşullarda çalışmaya zorluyor. Biz burada örgütlenmeye başladığımız an itibariyle işçileri işten çıkarmaya başladı" dedi. 

‘MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Bir haftadır direnmeye devam ettiklerini vurgulayan Kocagöz, işçilerin haklarını alana kadar mücadele edeceklerini belirtti. İşçilerin meselesinin gündeme geldiği andan itibaren şirket yönetiminin endişe duyduğunu aktaran Kocagöz, "Biz haklarımızı alana kadar buraya gelmeye devam edeceğiz. Bu bilinsin. Hiçbir işçinin tek bir kuruşunu bile şirkete yedirmeyeceğiz. İşçiler zaten artık burada çalışmak istemiyor. Yarın gelip buraya çadırda kuracağız" dedi. 

Ardından söz alan işçiler de çalıştıkları dönemde yaşadıkları sorunları dile getirdi. 

Editör: Hamza Özkan