İmamoğlu için Kürtçe şarkı: Lê Şemlê ‘Ekremo’ oldu İmamoğlu için Kürtçe şarkı: Lê Şemlê ‘Ekremo’ oldu

HABER MERKEZİ – Yerel seçimlere ilişkin Riha halkına seslenen Kürt sanatçı Şivan Perwer, “Yeter artık bu içi boş masallara kulak vermeyin. Oyunuzu kendinize verin” çağrısı yaptı.  

Kürt sanatçı Şivan Perwer, Stêrk TV’de katıldığı bir programda, 31 Mart yerel seçimlere ilişkin Riha halkına çağrıda bulundu. 

Riha halkına seslenen Perwer, “Oyunuzu kendinize verin” çağrısı yaptı. Perwer, şunları söyledi: “Riha’nın toprağının, kültürünün, dilinin değerini bilin. Riha köklü bir tarihe sahip olan Kurdistan kentidir. Yazıktır. Riha’yı vermeyin. Baskıcı, barbar devlet; Kürt halkını inkar ediyor, asimile ediyor, tarumar ediyor. Riha halkı kulağınızı bize verin. Yeter artık bu içi boş masallara kulak vermeyin. Eğer hakikati istiyorsanız, toprağınızı, milletinizi sevin. Kim size hizmet ediyorsa onları sevin. Riha’dan çıkanlar; Sayın Başkan Öcalan eski dönemlerde olsaydı onun için de peygamber denilecekti. Doğrudur, Riha böyle yaptı. Kim çıktıysa peygamber dediler, bilgili, filozof onun için de peygamber diyeceklerdi. Bugün Riha’ya milletine, toprağına sahip çıkan zindandalar, hapisteler. Riha sen kime hizmet ediyorsun? Kime hizmet ediyorsun ayıptır ayıp. Sen Kurdistan kentisin, yazık sana günahtır. Kim sana hizmet ediyorsa sen de ona hizmet et. Riha ‘ben Kurdistan’dan bir başkentim. Ben tarihin başyapıtından bir başkentim. Mezopotamya’da, Anadolu’da ve bugün Kurdistan’da ben kıymetimi bileceğim. Kim kıymetimi biliyor ve bana hizmet ediyorsa oyumu onlara vereceğim’ de.  ‘Oyumu zalimlere, ırkçılara, emek sömürenlere vermeyeceğim’ de. Riha bunu hatırlamalı” ifadelerini kullandı.  

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/237482