HABER MERKEZİ – Enkaz altında gazetecilerin de olduğunu açıklayan TGC, İskenderun temsilcileri Akın Bodur’a ulaşamadıklarını belirtti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), deprem bölgesindeki illerde çalışan gazetecilere yönelik yazılı açıklama yaptı.  

TGS, açıklamasında Hatay’da görev yapan Demirören Haber Ajansı (DHA) çalışanı İzzettin Nazlı ve ailesinin enkaz altında olduğunu, TGC’nin İskenderun Temsilcisi Akın Bodur’a da ulaşamadıklarını açıkladı. Bu konuda bilgi sahibi olan meslektaşların haber vermelerini bekleyen TGC, geçmiş olsun mesajı yayınladı.

TGC’nin açıklaması şöyle: “Türkiye’deki en büyük afetlerden birini yaşıyoruz. Depremlerin etkilediği illerde yaşayan ve çok zor koşullarda çalışan meslektaşlarımıza ‘geçmiş olsun’ diyoruz. Yakınlarını kaybeden meslektaşlarımızın acısını paylaşıyoruz. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Hatay’da görev yapan Demirören Haber Ajansı çalışanı İzzettin Nazlı ve ailesinin de enkaz altında olduğunu üzüntüyle öğrendik. TGC’nin İskenderun Temsilcisi Akın Bodur’a da hiçbir şekilde ulaşamadık. Bu konuda bilgi sahibi olan meslektaşlarımızın bize ulaşmasını bekliyoruz. Depremin etkilediği tüm illerde ve Hatay’da enkaz altında olan binlerce yurttaşımıza en kısa sürede ulaşılmasını ve sağlıklarına kavuşmalarını umut ediyoruz.”  

( MA)

Editör: Haber Merkezi