ANKARA -ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ- CHP Milletvekili Türkan Elçi, Kurultay yarışını kaybeden Kılıçdaroğlu için, “Yaşanan yenilgilerin, yıllarca yapılan değerli çalışmaları da değersizleştirmeyeceğini, bir hakkın teslimi konusunda vefa sahibi biri olarak sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkürlerimi bildiriyorum” dedi.

Dün CHP’nin 38. Olağan Kongresinde Genel başkanlık seçimini kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu’nun daveti ile CHP’ye geldiğini söyleyen İstanbul Milletvekili Türkan Elçi, "Kılıçdaroğlu’nun tahayyülü benim de tahayyülüm oldu" diyerek teşekkür etti.

CHP İstanbul Milletvekili Türkan Elçi, X hesabından yaptığı paylaşımda, Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlık yarışını kaybettiğini hatırlattı, “Kazanamayan birinin yenilgisinin ardından onu desteklemiştim demek bugünkü siyasetçi profiline uygun bir dil değil, farkındayım” dedi.

“Farklı kutuplara doğru bölünen toplumu bir araya getirme amacımızın karşılık bulamamasını esefle karşıladım”

Öldürülen eski Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin eşi TürkanElçi paylaşımında şunları kaydetti:

Amed EMO: Anız yok, önlem alınmadı Amed EMO: Anız yok, önlem alınmadı

“Evet, ben her hâlükârda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekledim, çünkü malumunuz bir siyasi partide mücadeleme devam etmem Sayın Kılıçdaroğlu’nun daveti ile başlamıştı. Kendilerinin mütedeyyin, sol dünya görüşlü fark etmeksizin, hiçbir etnik köken ayırımı yapmadan demokrasi çatısı altında bizleri bir arada buluşturma gibi bir tahayyülü vardı. Demokrasi ve hukuka inanan şiddet karşıtı biri olarak, bu tahayyülün benim de tahayyülüm olduğunu ve bunu desteklediğimi belirtmekte beis görmüyorum. Gün geçtikçe ayrışan, farklı kutuplara doğru bölünen toplumu bir araya getirme amacımızın karşılık bulamamasını esefle karşıladığımı belirtmek isterim. Aynı zamanda yaşanan yenilgilerin, yıllarca yapılan değerli çalışmaları da değersizleştirmeyeceğini, bir hakkın teslimi konusunda vefa sahibi biri olarak sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkürlerimi bildiriyorum.

Özgür Özel’i kutladı

Bulunduğum mecrada inandığım değerler için mücadeleme devam edeceğimi belirtir, genel başkanlığa seçilen Sayın Özgür Özel’i kutlar, yeni görevinde başarılar dilerim.”

Editör: Hamza Özkan