AMED ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ- TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele edecek olan Amedspor, ilk kamp çalışmalarına Diyarbakır’da başladı.

Kamp çalışmalarına ve transferlere ilişkin Amedspor Başkanı Aziz Elaldı ve Teknik Direktör Serdar Bozkurt, değerlendirmelerde bulundu.

detail-photo-fancybox-0

Yeni sezonu “Yükseliş Sezonu” olarak değerlendiren Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, “İnşallah önümüzdeki günlerde, 2-3 günde çok güzel transferler olacak. Transferlerimiz devam edecek. Bu bir yükseliş sezonu ve bütün camianın kenetlenmesini bekliyoruz. Bu sene kenetlenerek yükseliş sezonunun inşallah başarıyla bitireceğiz” dedi.

Amedspor Teknik Direktörü Serdar Bozkurt ise transfer çalışmalarında zaman zaman zorlandıklarına vurgu yaparak, “10 yıldır teknik adamım ama bu kadar zorlandığımız bir transfer dönemi hatırlamıyoruz. İnanılmaz derecede çarpık bir düzen var. Şuan 2’nci ligde 20 takım henüz daha transfer yapamadı. Çok enteresan bir durum” ifadelerini kullandı.

2023-2024 sezonunda TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele edecek olan Amedspor, bugün Diyarbakır’da toplandı. Teknik Direktör Serdar Bozkurt yönetiminde ilk etap kamp çalışmalarına Şehmus Özer Tesislerinde başlayan Amedspor, iki etap halinde 24 Temmuz - 18 Ağustos tarihleri arasında Afyon'da kamp çalışmalarına devam edecek.

‘Bu bir yükseliş sezonu ve bütün camianın kenetlenmesini bekliyoruz’

Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, kampın ilk gününde yaptığı açıklamada şunları söyledi:  “Öncelikle ismini yükseliş sezonu koyduğumuz yeni sezon herkese hayırlı olsun. Bugün kampın ilk günü. Burada 10 günlük bir kamp yapıldıktan sonra Afyon’a gidilecek.  Afyon sonrasında artık ikinci kamp dönemine başlayacağız. Çok hızlı ve canlı bir transfer dönemi ve bu sene çok spekülasyonlu, manipülasyonlu geçtiği için transferlerde zorlanıyoruz. Çok gizlilik içinde transfer çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu arada da herekse teşekkür ediyorum. Başta camiamıza, taraftarlarımıza çağrımızdan sonra bu gizliliğimizi korudukları için teşekkür ediyorum. Herkes çok duyarlı davrandığı için biz de sonuca gitmeye başladık. İnşallah önümüzdeki günlerde, 2-3 günde çok güzel transferler olacak. Transferlerimiz devam edecek. Bu bir yükseliş sezonu ve bütün camianın kenetlenmesini bekliyoruz. Bu sene kenetlenerek yükseliş sezonunun inşallah başarıyla bitireceğiz. Biz her zaman söylüyoruz Amedspor bir şehrin takımı değil. Amedspor büyük bir camia. Türkiye’deki 4’üncü büyük camiaya sahiptir. Bu camianın ikinci ligde olması bizi gerçekten üzüyor. Bu camianın hak ettiği yere gelmesi için kenetlenen bu camianın sonuçlarını sezon sonunda inşallah alacağız.”

detail-photo-fancybox-1

‘İnşallah sonunda mutlu olmayı ve herkesi mutlu etmeyi istiyoruz’

Amedspor Teknik Direktörü Serdar Bozkurt, kamp sürecine ilişkin şöyle konuştu: “3 etap hazırlık aşamamız var. Birinci etap burada, sonra ikinci etap ayrı ayrı Afyon kamplarımız var. Gelecek hafta Cuma gününe kadar burada çalışacağız. Burada bir kadro oluşturmamız, genç oyunculara bakmamız gerekiyor. Değerlendirme yapacağız ve bu arada transferlerimiz devam ediyor. Yeni gelenler var, görüştüğümüz isimler var. O yüzden burada olmak bizim için daha önemli. Kampa hazır bir kadro ile gitmek istiyoruz ve o yüzden böyle bir programı tercih ettik. Tabii ilk antrenman ve öncelikle Amedspor’a ve Amedspor camiasına hayırlı, uğurlu olsun. Oyuncu kardeşlerimiz adına sakatlıksız, kazasız, belasız bir lig olmasını diliyoruz. İnşallah sonunda mutlu olmayı ve herkesi mutlu etmeyi istiyoruz.”

detail-photo-fancybox-2

‘Hedefe oynadığımız için oyuncu grubunu yüksekten seçiyoruz’

Transfer çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Bozkurt sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok ince eleyip sık dokuyoruz. 10 yıldır teknik adamım ama bu kadar zorlandığımız bir transfer dönemi hatırlamıyoruz. İnanılmaz derecede çarpık bir düzen var. Şuan 2’nci ligde 20 takım henüz daha transfer yapamadı. Çok enteresan bir durum. Normalde buraya 2-3 oyuncu kalması gerekiyordu ama biz şuan 5-6 oyuncu alıp noktalamayı düşünüyoruz. Daha sonra da kamptaki duruma göre değerlendireceğiz. Ama piyasa o kadar yükselmiş durumda ki, inanın yönetim çok ciddi çalışıyor ve çok da iyi rakamlar teklif ediliyor ama onun da üstünü istiyorlar. Çok enteresan bir durum var. Yani, şaşırılacak bir durum. Geçen yıl 1’e oynayan bir oyuncu bu yıl 3 eder. Biz 3’ü veriyoruz, oyuncu 5 istiyor. Bu kadar dengesiz bir durum var. Ama tabii bunu şişiren kulüpler de var. Bunu veren kulüpler olduğu için ortalığı biraz karıştırıyorlar. Bundan dolayı bizim gibi kulüpler transfer yaparken bazen oyuncu açsından zorlanabiliyor. Tabii burası aslında çok güzel bir şehir. Türkiye’nin güzel birkaç şehrinden biridir ve bunu her yerde de söylüyorum. Ama ne olursa olsun gözlerinde Diyarbakır, doğu olarak bir algısı var. Oyuncu da biraz gelirken tereddüt ediyor. Tabii biz onlara anlatıyoruz nasıl bir şehir olduğunu ama yine de Batıdaki bir kulüp daha az verdiği halde orayı tercih edebiliyorlar. Bu noktada zorlandığımız zamanlar olabiliyor. Tabii hedefe oynadığımız için oyuncu grubunu yüksekten seçiyoruz ve oradaki oyuncu gruplarını almak istiyoruz. Bu durumda bizimle rekabet eden 5-6 takım var. Bizim talip olduğumuz oyuncuya 5-6 takım da talip olunca piyasa daha da yükseliyor. Taraftarlarımız, camiamız bunu net bir şekilde bilsinler. Çalışmaları çok iyi yürütüyoruz ama zorlandığımız zamanlar da oluyor. Bundan dolayı da bazı gecikmeler yaşayabiliriz ama kimse panik yapmasın. Önemli olan lige başlamadan önce sağlam bir kadro ile girebilmek.”

detail-photo-fancybox-3

‘Ayakta duran takımlar şampiyon oluyor’

Amedspor Başkanlığı'na Aziz Elaldı seçildiAmedspor Başkanlığı'na Aziz Elaldı seçildi

Çok güçlü isimlerle de transfer görüşmelerinin olduğuna vurgu yapan Bozkurt, şunları söyledi: “Biz buraya hedefte şampiyonluk var diye geldik. Yönetim de sağolsun o yüzden bizi tercih etti. Bu noktada iyi bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz. Çok büyük bir camia olduğunun farkındayım. 2’nci lig bazında en büyük camia Amedspor. Şampiyonluk parolası ile lige çıkacak 6-7 takım sayabilirim ama hiçbiri Amedspor kadar bir camia değil. Böyle bir seyirci topluluğu yok. Diğer illerde de taraftarı yok, biz bunun farkındayız. O yüzden bu camiayı yakıştığı yere çıkarmak istiyoruz. Tabii biraz sabırlı olmak gerekiyor, şampiyonluk o kadar kolay değil. Çok ciddi ve zor bir grupta mücadele ediyoruz. Şampiyonluk parolası ile lige çıkacak 6-7 takım olacak ama lig ilerledikçe işin seyri değişiyor. Burada camia olarak sabırlı olmak gerekiyor. Sadece bir teknik adam şampiyon yapamıyor. Sadece futbolcu da şampiyon yapamıyor. Seyircisiyle, basınıyla, yönetimiyle bir bütün olmak, sabırlı olmak gerekiyor. Hemen bir mağlubiyette ya da beraberlikte ortalığın ayağa kalkmaması gerekiyor. Bu camia aslında o konuda sabırlı. Ayakta duran takımlar şampiyon oluyor. Hep birlikte hem iyi günde hem kötü günde bir olarak bu takımı iyi bir yere getirmek istiyoruz.”

detail-photo-fancybox-5