AMED ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ- DEM Parti 13-14 tarihlerinde yapacağı halk oylaması öncesi üç büyük şehir olan Wan, Mêrdin ve Amed aday adaylarını canlı yayında halkla buluşturuyor. Yayınları sitemizin YouTube kanalından canlı olarak izleyebilirsiniz

Genel seçimler sonrası yeniden yapılanma sürecine giren ve sonrasında halk oylamasına gitme kararı alan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) 13-14 Ocak tarihlerinde yapacağı halk oylaması öncesi aday adaylarını halkla buluşturuyor.

Üç büyükşehir olan Wan, Mêrdin ve Amed’in aday adaylarını canlı yayında halkla buluşturacak parti, böylece hem aday adaylarına kendilerini tanıtma şansı sunarken aynı zamanda bu demokrasi hamlesine tüm kesimleri de katmayı hedefliyor.

Partinin sanal medya hesaplarından ve YouTube kanalından yapılacak canlı yayınların ilki yarın akşam Wan aday adayları ile olacak.

Saat 20:00’de başlayacak canlı yayının moderatörlüğünü gazeteci Serdar Altan yapacak. Kentin 3’ü kadın 12 aday adayı alfabetik sırayla ekranda projelerini anlatacak.

Yine DEM Parti aday aday tanıtımlarında kadınlara öncelik verirken süre olarak da pozitif ayrımcılığı ön planda tutacak. Buna göre erkekler için 5’er dakika öngörülürken bu süre kadınlar için ise 7’şer dakika olacak.

Canlı yayınların ikincisi ise 11 Ocak tarihinde Mêrdin’de 6’sı kadın 15 aday adayı ve son olarak 12 Ocak’ta ise Amed’de 6’sı kadın 15 aday adayları ile yapılacak.

Ayrıca canlı yayınları sitemizin YouTube kanalından canlı olarak izleyebilirsiniz.

(Kaynak Yeni Yaşam Gazete)

HABER MERKEZİ