ANKARA ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ- Yaylakonak Belediye Başkanı Abuzer Aydın, Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan’ı TBMM’de ziyaret etti, “Hayırlı olsun” dileğinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bozan, Yaylakonak beldesinin 6 Şubat depreminde en büyük yıkımı yaşayan yerlerden biri olduğunu belirterek, “Yaylakonak’ın yaralarını birlikte saracağız, birlikte iyileşeceğiz” dedi.

Adıyaman’a bağlı Yaylakonak (Balyan) beldesi Belediye Başkanı Abuzer Aydın, Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan’ı TBMM’de ziyaret etti.

Aydın’dan Bozan’a, “Hayırlı olsun”

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan’a görevinde başarılar dileyen Belediye Başkanı Abuzer Aydın, 6 Şubat depreminde ağır yıkım yaşayan Yaylakonak hakkında bilgiler verdi. Aydın, yaşadıkları sorun ve sıkıntıları aşma noktasında birliktelik çağrısı yaptı.

BOZAN’DAN BİRLİKTE İYİLEŞME MESAJI

Kendisinin de Adıyaman’da doğduğunu ve deprem sonrasında çocukluğunu geçirdiği mahalle ve sokaklardaki yıkımı tüm gerçekliğiyle hissederek gördüğünü söyleyen Ali Bozan ise, “6 Şubat depremi sonrasında Adıyaman’a dayanışma göstermek amacıyla gitmiştim. 14 Mayıs seçimleri öncesinde de bir ziyaretim oldu. Vatandaşlarla, esnafla bir araya geldik. Sorunları ve çözümleri konuştuk, vatandaşlarımızdan talep ve önerilerini aldık. Yaylakonak gerçekten büyük yıkıma uğrayan beldelerden biriydi. Yaklaşık 300 haneden neredeyse on beş yirmi kadar hane kaldı” dedi.

İlerleyen süreçte Adıyaman’a tekrar gidip vatandaşlarla el sıkışmak, kucaklaşmak istediğini dile getiren Bozan, “Yaylakonak’ın yaralarını birlikte saracağız, birlikte iyileşeceğiz” diye konuştu.

Editör: Hamza Özkan