HABER MERKEZİ - Kent merkezlerinde ve köylerde seçim çalışmaları hız kazanan Yeşil Sol Parti adayları, ev ev gezerek partinin logosunu tanıttı, pusula üzerinden nasıl oy kullanılması gerektiğini anlattı. 

Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri için sayılı günler kalırken, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) adayları köy köy, ev ev gezerek seçim çalışmalarını hızlandırdı. Ev ev gezerek seçmenlere örnek oy pusulaları üzerinden nasıl oy kullanılması gerektiğini anlatan Yeşil Sol Parti adayları, köylerde halkın sorunlarını dinledi, sivil toplum örgütlerini gezerek destek istedi. 

SEMSÛR

Semsûr'de Yeşil Sol Parti seçim çalışmalarına devam ediyor. Kenttin adayları Ali Kenanoğlu, İzzet Karadağ, Yüksel Yücedağ, Bülent Çınar ve Meryem Ceritli, köyleri, sanayi işçilerini ve depremzedeleri ziyaret etti. Milletvekili adayı Ali Kenanoğlu ve Meryem Ceritli, merkeze bağlı köylerde seçim bildirilerini dağıttı. Köylerde coşkuyla karşılanan adaylar, halkın sorunları dinleyerek, Yeşil Solu anlattı. 

Milletvekili adayı İzzet Karadağ da partililerle birlikte Organize Sanayi Bölgesi’ndeki işçileri ve depremzedeleri ziyaret etti. Sanayi işçilerine, sermayenin değil emeğin değer görüldüğü yeni bir yaşamı inşa edeceklerini söyleyen Karadağ, işçilerin sorunlarını dinledi. İşçiler, değişim istediklerini söyledi. Daha sonra konteyner ve çadırkentlerde yaşayan depremzedeleri ziyaret eden İzzet Karadağ, depremzedeleri dinledi. Kendisinin de bir depremzede olduğunu belirten Karadağ, Meclis’e girdikleri takdirde ilk yapacakları, depremde halkı yalnız bırakan iktidardan hesap sormak ve depremzedelerin sorunlarını çözmek olduğunu vurguladı. 

Kenttin bir diğer adayı Yüksel Yücedağ da partililerle birlikte Kolik (Kahta) ilçesine bağlı köylerde seçim çalışmalarını sürdürdü. Partililer, köylerde bildiri dağıtarak, halka Yeşil Solu anlattı. 

Milletvekili adayı Bülent Çınar ise partililerle birlikte merkeze bağlı dağ köylerinde yaşayan yurttaşları ziyaret ederek, sorunlarını dinledi. Köylerde bildiri ve örnek oy pusulası dağıtan partililer, halkın sorunlarını Meclis’e taşıyacaklarını söyledi. 

AGIRÎ

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) seçime günler kala Agirî ve ilçelerinde çalışmalarını hızlandırdı. Sabah saatlerinde kentin vekil adayı Sırrı Sakık ve Heval Bozdağ, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek, hastane başhekimi Adem Aslan ile görüştü. Sakık ve Bozdağ, hem hastanenin sorunlarını hem de taleplerini dinledi. KHK ile ihraç edilen doktorlardan olan Bozdağ, iktidarın 20 yıllık sağlık politikaları sonucunda sağlık sistemin çöktüğünü ifade etti.

Heval Bozdağ daha sonra Giyadin’de (Diyadin) ev ev gezerek, yurttaşlara Yeşil Sol Parti logosunu tanıttı. Sırrı Sakık ise kent merkezinde Ağrı Barosu ve sivil toplum örgütlerini ziyaret etti.

Kentin bir diğer vekil adayı Zelal Yılmaz ise Panos’ta (Patnos) 12 Mayıs’ta gerçekleşecek olan kadın şöleni için çalışmalar yürüttü. 

( Kaynak: MA)

Editör: Hamza Özkan