ÎDIR - Yeşil Sol Parti Îdir Milletvekili Yılmaz Hun, yeni dönemde özeleştirilerini mücadeleyi büyüterek vereceklerini belirtti. 

Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler sonrası yeniden yapılanma sürecine giren Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), eleştiri-özeleştiri sürecini halk toplantıları ve buluşmalarıyla sürdürüyor. Halkın eleştiri ve önerilerini raporlaştıran HDP ve Yeşil Sol Parti, bu süreci büyük kongreyle tamamlayacak. Yeşil Sol Parti Îdir Milletvekili Yılmaz Hun, kentinde yürüttüğü çalışmalar, halkın eleştiri ve önerilerini anlattı.

‘HALKLA KONUŞACAĞIZ’

Hun, seçmenlerin eleştirilerine mücadeleyi büyüterek özeleştiri vereceklerini söyledi. Kentte ve bölgede halk toplantılarına başladıklarını aktaran Hun, “Köy ve mahalle toplantıları alarak, halkımızla bu süreci konuşacağız. Nerede hata yaptığımızı, bu hatalardan nasıl kurtulacağımızı konuşacağız. Her şeyi açıklıkla halkımıza anlatacağız” diye konuştu.

ÜÇÜNCÜ YOL SİYASETİ 

Üçüncü Yol siyasetiyle halkı sürece katacaklarını ifade eden Hun, “Eleştiri-özeleştiri kültürüyle bu süreçten çıkacağız. Halkımıza, devletin Kürt halkına nasıl bir rolü biçmeye çalıştığını, devletin konseptini, Kürt halkından nasıl bir toplum yaratmaya çalıştığını anlatmaya çalışacağız. AKP-MHP hükümeti burada özel bir politika yürütüyor. Bu gelecek içerisinde Kürtler, sol sosyalist, demokratlar, gençler yok, bu çok tehlikeli bir siyaset. AKP, kadın, Kürt, doğa ve devrimci düşmanı tüm yapılarla ortaklaşarak bir sistem yaratmaya çalışıyor. Bunun panzehri bizim yolumuzdur. Bu yolu hem Türkiye’de hem Kurdistan’da hem de tüm Ortadoğu’da örmeye çalışacağız ve bunu halkımıza anlatacağız” ifadelerini kullandı.

( Kaynak: MA )

Editör: Hamza Özkan