ANKARA ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ- 27. Dönem CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "Başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere ilgili bakanlıkları defalarca uyardık. Cemaat ve tarikatları okullarımıza, yurtlarımıza sokmayın" dediki

Kaya, "Başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere ilgili bakanlıkları defalarca uyardık. Cemaat ve tarikatları okullarımıza, yurtlarımıza sokmayın; yapılan protokolleri yırtıp atın. Yurt yapın, çocuklarımızı cemaat ve tarikatların eline teslim etmeyin... Ancak dinletemedik.

Tarikat ve cemaat yurtlarında çocuklarımıza yapılan taciz, tecavüz, dayak ve kötü muamele görmezden gelindi, saklandı. Hatta görevini yapmayanlar ödüllendirildi, daha iyi makamlara atandı; korunup, kullandı.

Li Komeleya Birca Belekê qursên serdema nû dest pê dikin Li Komeleya Birca Belekê qursên serdema nû dest pê dikin

Şimdi de Antalya'nın Alanya ilçesinde Süleymancılar cemaatine ait olduğu iddia edilen Sugozü Erkek Öğrenci Yurdu'nda10 erkek öğrenciye taciz, tecavüz ve dayak görüntüleri ortaya çıktı.

Tecavüzcü G.R.U.'nün tutuklanması yetmez.
Uyarılarımıza rağmen kulaklarını tıkayıp, görevini yapmayanlar da göz yumanlar da yurdu işletenler de yargı önünde hesap vermelidir. Çocuklarımıza kıyanlar, elimiz yakanızdadır!" dedi. 

Editör: Hamza Özkan