ANKARA - DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, İstanbul'da kendi adaylarıyla seçime gireceklerini ve adaylarının 9 Şubat'a kadar netleşeceğini açıkladı. 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında çıkan kararlara dair partinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Doğan, İstanbul'da kendi adaylarıyla seçime gireceklerini ve adaylarının 9 Şubat'a kadar netleşeceğini açıkladı.  

Doğan, "Şimdi artık İstanbul için DEM geldi" dedi. İstanbul seçimlerine kendi adaylarıyla girmeye karar verdiklerini belirten Doğan, 9 Şubat'a kadar hem İstanbul hem de Türkiye'nin diğer kentlerinde kimleri aday göstereceklerinin netleşeceğini ifade etti. Doğan, "Diyoruz ki İstanbul için şimdi DEM zamanı, artık vakit geldi. Türkiye için DEM zamanı. DEM zamanı demek bizim için eşitlik, özgürlük, adalet ve barış vurguları içeren bir zamandan bahsediyoruz. O yüzden bu kararımızı hiç bekletmeden, MYK’de saatler süren tartışmalardan sonra sizlerle paylaşmak istedik” dedi. 

Editör: Hamza Özkan