AMED Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi aday adayı seçimleri yapıldı. Garip Kandemir ile yarışan Doğan Hatun yüzde 50+1’i geçerek Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan adayı oldu. Kadınlarda ise Serra Bucak’ın adaylığı kesinleşmişti.

Mersin’de kadınlar yerel demokrasi ve kadın iradesini tartıştı Mersin’de kadınlar yerel demokrasi ve kadın iradesini tartıştı

DOĞAN HATUN KİMDİR?

1985 Diyarbakır Kulp İlçesi’nde dünyaya geldi. İlk Öğretim Okulunu Lice Yatılı Bölge Okulu’nda okudu. Liseyi Diyarbakır Namık Kemal Lisesi’nde okudu. Dicle Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünü bitirdi. 2016 yılından beri Diyarbakır Maden Mühendisleri Diyarbakır Şube Eş Başkanlığı yaptı. Özel firmalarda danışmanlık yaptı. 2018-2022 yılları arasında TBMOB İl Koordinasyon Kurulu sekreterliğini, Amed Emek ve Demokrasi Platformu dönem sözcülüğü, Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu Kurulu’nun kurucu üyeliğini yaptı. Maraş merkezli depremde Diyarbakır’da kurulan kriz masasının sözcülüğünü yaptı.

Kaynak: https://www.gazeteemek.net/dem-parti-diyarbakir-buyuksehir-adayi-belli-oldu