ANKARA - Tutuklu siyasetçiler Figen Yüksekdağ ve Gültan Kışanak, kadın konferansına gönderdikleri mesajda, “Yeniye ve daha ileriye ulaşacağız. Neleri başardığımızı dönüp hatırlayalım ve nerelerden dimdik gelip geçtiğimizi…” dedi.

Yeşiller Sol ve Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Merkezi Kadın Konferansı’na, tutsak kadın siyasetçiler Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve Amed Büyükşehir Belediye eski Eşbaşkanı Gültan Kışanak mesaj gönderdi.

‘Neleri başardığımızı dönüp hatırlayalım’

Figen ve Gültan’ın mesajı şöyle: “Sevgili kadınlar, değerli yoldaşlar merhaba hepinize.  Yoğun bir çalışma ve halka buluşma sürecinin ara durağı olan konferanslarımızda bu emeğin ürünü olacağımıza inancımız tamdır. Kadın iradesinin kolektif çalışma ve başarılarımızın temel dinamosu olduğunu hiçbir zaman unutmadan unutturmadan yeniye ve daha ileriye ulaşacağız. Biz zindanlardaki kadın yoldaşlarınız her durumda, zorlukta yanınızdayız. Neleri başardığımızı dönüp hatırlayalım ve nerelerden dimdik gelip geçtiğimizi… Zapt edilemez kadın gücü cins bilinci ve iradesiyle kadın devrimi ve ruhuyla bu eşikten de sıçrayarak geçeceğiz. Hepinize kucak dolusu yoldaşça selamlarımızla. Sevgiyle umutla dirençle kalın. “

Editör: Hamza Özkan