HABER MERKEZİ - Filistin'e destek eylemlerine izin verdiği gerekçesiyle Londra polisini "çifte standart" ile suçlayan İçişleri Bakanı Suella Braverman görevden alındı. 

The Guardian gazetesinin haberine göre; İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, başkent Londra'da Filistin'e destek ve 1'inci Dünya Savaşı'nın bitmesini anma gösterilerinin yapıldığı 11 Kasım Cumartesi günü yaşanan olaylar sebebiyle eleştirilen İçişleri Bakanı suella Braverman'i görevden aldı. Gazeteye konuşan bir kaynak, "Rishi Sunak, Suella Braverman'den hükümetten ayrılmasını istedi; o da kabul etti" dedi. 

İngiltere basınına göre, Braverman’in görevden alınması, Sunak’ın yapacağı daha geniş çaplı bir kabine değişikliğinin bir parçası. 

Dünyanın en büyük adasına küresel ilgi Dünyanın en büyük adasına küresel ilgi

Braverman, 9 Kasım'da Times gazetesinde yayımlanan makalesinde, Filistin'e destek gösterilerini "nefret yürüyüşleri" olarak nitelendirmişti. Braverman, başkent Londra'da 11 Kasım'da yapılması planlanan Filistin'e destek yürüyüşünün de engellenmesi çağrısında bulunmuş, yürüyüşe izin veren polisi, "çifte standart" ile suçlamıştı. Başbakanlık’tan yapılan açıklamada ise “Üzerinde anlaşılmış bir makale değil” denilmişti.

Kaynak: http://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/224044