AMED - Mezopotamya Kitap Fuarı 9’ncu gününde son buldu. Şuana kadar çevre illerden de yoğun ilginin olduğu fuarı yaklaşık 500 bin kişi ziyaret etti.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın (DTSO) ev sahipliğinde Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Mezopotamya Kitap Fuarı, 9 günde binlerce kişiden yoğun ilgi gördü. 16 Aralık’ta başlayan fuarı Amed’in yanı sıra çevre illerden gelen çok sayıda kişi de ziyaret etti. 

120 YAYINEVİ KATILDI 

Amed'te Mezopotamya Kitap Fuarı, yarın başlıyor Amed'te Mezopotamya Kitap Fuarı, yarın başlıyor

Yaklaşık 500 bin kişinin ziyaret ettiği fuarın büyük çoğunluğu Kürtçe yayın yapan yayın evlerinden oluştu. Fuarda Kürt edebiyatına ilgi yoğundu. En son 2019 yılında düzenlenen kitap fuarı, 175 bin 714 kişi ziyaret etmişti.  16 Aralıkta kapılarını ziyaretçilere açan Mezopotamya Kitap Fuarı’na 120 yayınevi ve 350 yazar katılım sağlamasının yanı sıra, panel, söyleşi ve imza günü etkinlikleri gerçekleşti. Birçok yazar ve okuyucunun bir araya geldiği fuarda Zarok MA 8’nci gününde konser verdi.  Fuarda en çok ilgi Kürtçe kitaplara gösterilirken, Kürt yazarların panelleri ve imza günleri de büyük ilgi gördü. 

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/components/88122611/content/view/228037