HABER MERKEZİ - Gezi Davası'nda ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilen Osman Kavala, Bahçeli’nin kendisine dönük “Sorosçudur, casustur” iddialarına, "Bunlar, yargıda düşman hukuku uygulamalarını meşrulaştıran, düşman algısını besleyen söylemlerdir" yanıtı verdi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin son grup toplantısındaki konuşmasında “Sorosçudur, casustur” diyerek bir kez daha hedef aldığı cezaevindeki tutuklu iş insanı Osman Kavala’dan yanıt geldi. 

 Gezi Davası'nda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum edilen ve 6 yıldır tutuklu bulunan Kavala, Bahçeli’nin sözlerine tepki gösterdi. Casuslukla ilgili yargılamadan beraat ettiğini hatırlatan Kavala, Bahçeli'nin söylemleri için "Bunlar, yargıda düşman hukuku uygulamalarını meşrulaştıran, düşman algısını besleyen söylemlerdir" dedi.

2 bin 201 gündür cezaevinde tutulan Kavala'nın açıklaması şöyle:

“MHP Genel Başkanı, benim 'Sorosçu ve casus' olduğumu söylemiş. George Soros’la Açık Toplum Vakfı’nın diğer yönetim kurulu üyelerininkinden farklı bir ilişkim olmadığını daha önce çeşitli vesilelerle anlatmıştım. Casusluk suçlamasının ilk Gezi davasının beraatle sonuçlanmasının ardından beni hapiste tutmak için yaratılmış olduğu biliniyor. Alenen yasalarımıza aykırı bir şekilde kurgulanmış olan bu çirkin suçlama çürütüldü ve düşürüldü. Hukuksuzlukla malul iddiaların siyaseten kullanılması, en başta demokrasi kültürümüze zarar verir. Bunlar, yargıda düşman hukuku uygulamalarını meşrulaştıran, düşman algısını besleyen söylemlerdir."

NE OLMUŞTU?

Zülfü Livaneli’den ‘uyutma’ teklifine tepki Zülfü Livaneli’den ‘uyutma’ teklifine tepki

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda genel başkan seçilen Özgür Özel, yaptığı konuşmada Can Atalay, Tolga Şardan, Osman Kavala, Selçuk Mızraklı ve Selahattin Demirtaş'a selam göndermişti. Devlet Bahçeli ise partisinin grup toplantısındaki konuşmasında Selahattin Demirtaş'ı ve Osman Kavala'yı hedef göstermişti.  

Kaynak: http://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/223820