İSTANBUL- Beşiktaş Belediyesi ile yaptıkları TİS görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine açıklama yapan Tüm Bel-Sen üyeleri, talepleri karşılanana kadar mücadele etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel Sen) İstanbul 2 Nolu Şubesi, Beşiktaş Belediyesi ile yaptıkları Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşma sağlanmaması üzerine Beşiktaş Belediyesi binası önünde bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi. 

“Artık yeter geçinemiyoruz” pankartının açıldığı açıklamada, “Açlığa mahkum olmayacağız”, “Sözünüzü tutun”, ” Yaşasın örgütlü mücadelemiz” dövizleri taşıyan sendika üyeleri sık sık, “Emekçiyiz, haklıyız, kazanacağız”, “Yaşasın örgütlü mücadelemiz sloganları attı.

Burada konuşan Tüm Bel-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Bilgili, yaşamın her alanında giderek artan bir krizin olduğunu belirterek, bu krizin tüm emekçilerin geleceğine güvensizlikle bakmaya yol açtığını kaydetti.  TİS ile güvence altına almaya çalıştıkları haklarının ise iktidar ve bazı belediye yönetimleri ile geri alınmaya çalışıldığına işaret eden Bilgili, “Belediye yönetimleri de antidemokratik yasaya karşı yanımızda durmak, uluslararası hukukun üstünlüğünü anlatmak yerine sürekli mazeret üreterek merkezi politikaya paralel bir tutum almaktadır” dedi.

‘ENFLASYON KARŞISINDA EZDİRİLMEYE ÇALIŞILIYORUZ’

Tüm Bel-Sen üyeleri olarak Beşiktaş Belediyesi yönetimi ile yaptıkları görüşmelerin uzun bir süredir çözüme kavuşturulmadığını ve belediyenin oyalama politikaları ile yürütülmeye çalışıldığına dikkati çeken Bilgili, “Beşiktaş Belediyesi Toplu Sözleşme Heyetinin olumsuz tavrı, süreci uzatmaya çalışması ve şubemizde yaşanan yönetim değişikliğini bahane edip ek protokol imzalanmasından kaçarak biz kamu emekçilerinin enflasyon karşısında ezilmesine katkı sunmaya devam etmektedirler. Ayrıca aynı parti tarafından yönetilen farklı belediyelerde Toplu İş Sözleşmesi süreçlerinin birbirinden çok uzak bir anlayış ile yürütülmesini anlamakta zorlanıyoruz” şeklinde konuştu.

‘ARTIK YETER DİYORUZ’

Beşiktaş Belediyesi ile TİS’e ilişkin yaptıkları son görüşmede ki tekliflerinin hala geçerli olduğunu ve bu teklifleri kabul edilene dek mücadele etmeye devam edeceklerinin altını çizen Bilgili “Bize açlık sınırında bir yaşamı reva gören, haklarımızı, özgürlüklerimizi yok sayan, her seferinde taleplerimizi öteleyen, umudumuzu başka baharlara erteleyen zihniyete artık yeter diyoruz” diyerek herkesi dayanışmaya çağırdı. 

Editör: Hamza Özkan