• DOLAR 33,10 %0.21
  • EURO 36,23 %0.48
  • ALTIN 2.640,02 %0.70
  • BİST100 11.144 %0.04
  • BITCOIN 64.880 %2.78
  • ETHERIUM 3.460 %1.94
40°
Yüksel Mutlu

Yüksel Mutlu

Tüm Makaleleri

Gençlerin düşürüldüğü uyuşturucu batağı

Yazar Yüksel Mutlu'un bugünkü Kadın Ekin'deki köşe yazısında " Gençlerin düşürüldüğü uyuşturucu batağı"başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Birlikten güç doğar

Yüzyıllık sorun ikinci yüzyıla devrederken devlet ve iktidarlar, baskıcı, yok sayan, güvenlik politikalarını esas alan yöntemlerle devam ediyorlar.

Yerel yönetimler kadın cinayetlerini önleyebilir

Kadın Politikaları Daire Başkanlığı, belediyelerin kuracağı Alo Şiddet Hattı ve toplumsal cinsiyet eğitimlerinin (tüm belediye personeline kadın –erkek) verilmesi önemle yerini korumaktadır. Eşbaşkanl...

Kimliklerimiz

Kürt ve Alevi kadınsanız ötekinin ötekisi oluyorsunuz. Erkek egemen sistem tarafından her türlü kötü şey yakıştırılabilir.

Yerelde eşitlik

Belediye kadınlara da hizmet etmeli, onun için eşitliğin ilk adımları olan yerel siyaset demokrasinin oluşturulması gereken ilk adımdır.

Erkek siyasetin dili

Bugüne kadar birçok partide kadınlar daha çok seçim çalışmalarının destekçileri, kurabiye yapanları, ya da erkek aday için çalışanlar oldu.

12 Eylül’de kadınlar

Tabii ki hayır hatta darbe sonrası sokağa çıkmayı ilk başaranlardı. Birçok kadın direndi,en bariz örneklerden birisi hala hapiste tutulan sevgili Gülten Kışanak

Çedes

Vahim olan bu gelişme aslında çocuğun yüksek yararını gözetmiyor,yapılan işler salt dini eğitimi arttırıp toplumu kamplaştırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Lozan’ın 100. yılında Alevilerin durumu

Lozan metniyle başlayan Cumhuriyet’in kurulmasıyla tek ırk, tek inanç yaratma ulus-devlet ideolojisinin bugün geldiğimiz noktada Alevilere verdiği zarar hala devam ediyor

Madımak utancı

“Merhaba” aslında Farsça kökenliymiş “benden size zarar gelmez”anlamını taşıyormuş bende yeni öğrendim aslında felsefi bir içeriği de var… Bundan sonra koşullar elverdiğince buradan yani Ötekilerin G...