Yazar Yüksel Mutlu'un bugünkü Kadın Ekin'deki köşe yazısında " Gençlerin düşürüldüğü uyuşturucu batağı"başlıklı bir yazı kaleme aldı.
Yüzyıllık sorun ikinci yüzyıla devrederken devlet ve iktidarlar, baskıcı, yok sayan, güvenlik politikalarını esas alan yöntemlerle devam ediyorlar.
Kadın Politikaları Daire Başkanlığı, belediyelerin kuracağı Alo Şiddet Hattı ve toplumsal cinsiyet eğitimlerinin (tüm belediye personeline kadın –erkek) verilmesi önemle yerini korumaktadır. Eşbaşkanl...
Kürt ve Alevi kadınsanız ötekinin ötekisi oluyorsunuz. Erkek egemen sistem tarafından her türlü kötü şey yakıştırılabilir.
Belediye kadınlara da hizmet etmeli, onun için eşitliğin ilk adımları olan yerel siyaset demokrasinin oluşturulması gereken ilk adımdır.
Bugüne kadar birçok partide kadınlar daha çok seçim çalışmalarının destekçileri, kurabiye yapanları, ya da erkek aday için çalışanlar oldu.
Tabii ki hayır hatta darbe sonrası sokağa çıkmayı ilk başaranlardı. Birçok kadın direndi,en bariz örneklerden birisi hala hapiste tutulan sevgili Gülten Kışanak
Vahim olan bu gelişme aslında çocuğun yüksek yararını gözetmiyor,yapılan işler salt dini eğitimi arttırıp toplumu kamplaştırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.
Lozan metniyle başlayan Cumhuriyet’in kurulmasıyla tek ırk, tek inanç yaratma ulus-devlet ideolojisinin bugün geldiğimiz noktada Alevilere verdiği zarar hala devam ediyor
“Merhaba” aslında Farsça kökenliymiş “benden size zarar gelmez”anlamını taşıyormuş bende yeni öğrendim aslında felsefi bir içeriği de var… Bundan sonra koşullar elverdiğince buradan yani Ötekilerin G...
Bu bağlantı sizi https://www.otekileringundemi.com dışındaki bir siteye yönlendiriyor.