DİYARBAKIR ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ- Ziraat Fakültesi 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Düzenledi.

15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan törene Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer Denli, dekan yardımcıları, bölüm başkanları, akademik ve idari personellerin yanı sıra mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

D S C06812

Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından açılış konuşmalarında fakülte birincisi Murat Dolaş, mezunlar adına bir konuşma gerçekleştirdi.

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer Denli ise günün anlam ve önemini belirten açılış konuşması yaparak öğrencilerimize ziraatın önemini, Gıda ve tarımsal ürün üretimde Ziraat Mühendislerine önemli görevler düştüğünü söyledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç da “Öğrenci olarak başladığınız Ziraat Fakültesinden bugün birer Ziraat Mühendisi olarak mezun oluyorsunuz. Başta; sizlerin eğitim ve öğretiminde büyük emeği olan Ziraat Fakültemizin çok kıymetleri hocalarına, ailelerinize sonsuz teşekkür ediyorum, meslek hayatınızda başarılar dilerim.” dedi.

Dicle Üniversitesi Ziraa Fakültesi 2023 2024 Mezunlarını Uğurladı (1)

Açılış konuşmalarının ardından bölümlerde derece yapan mezunlara belge ve ödülleri bölüm başkanları ve akademisyenler tarafından takdim edildi.

Diğer mezunların da belgelerini teslim almasının ardından mezunlar, mezuniyetin simgesi olan kepleri havaya attı.

Dicle Üniversitesi Ziraa Fakültesi 2023 2024 Mezunlarını Uğurladı (2)

"Yeni müfredat cinsiyete dayalı ayrımcılığı derinleştirecek" "Yeni müfredat cinsiyete dayalı ayrımcılığı derinleştirecek"

Kaynak: https://www.dicle.edu.tr/haberler/ziraat-fakultesi-mezunlarini-ugurladi-8050