SİZ ÖYLE ZANNEDİN
Son seçimin yapıldığı günün ertesi sabahı muhalefetin diline doladığı tek söylem “ erken seçimdi!”
Bunu şartlanmış papağan mantığıyla bu güne kadar taşıdılar, şurada normal seçime son viraj kalmışken hala aynı terane..!
AK partiyi bırakın, bunlar Recep Tayyip Erdoğan’ı tanımıyor!
Recep Tayyip Erdoğan, İslami gelenekten gelen ve bu konuda asla tavizi olmayan bir figürdür.
Bu güne kadar aklındakilerin hepsini adım, adım ve kararlılıkla bu güne kadar taşımıştır.
Elinde ki malzeme buna müsaittir ve kimsenin itiraz etme şansı yoktur, hele ki bu ülkede siyasetçiyseniz “ dinsizlik “ damgası yemek sadece isminizin anılması ile sınırlı kalır ve başka bir makama, merciye yürüme şansınız da yoktur!
İsmail Saymazın, bir televizyon proğramında Erdoğan’la ilgili değerlendirmeleri, burada yazdıklarımızla örtüşendir ve altına imzamı aynen atıyorum.
Bir lider düşünün, seçime gidiyor ve ülkesinin ne kadar gerçeği varsa hakaret dahil, bütün argümanları rahatlıkla kullanabiliyor!
Bu rahatlığın altında yatan nedeni kavramayacak kadar akıl sığlığından kaçanlar sadece ütopik rüyalar görüyor!
Bu seçimi almak için bu kadar rahat olmanın bir kaç nedeni var ve Erdoğan, son anda elindeki tüm kartları sahaya sürecektir, buna “ Kürt kartı “ da dahildir!
Kürt’lerin yüzde doksanı Sünni islama, Türklerden daha bağlıdır! Çoğunluğu Şafii mezhebindendir ve bu mezhebin ağası, şeyhi, aşireti daha katıdır ve söz konusu islamsa, orada duracaksın!
Recep Tayyip Erdoğan, bunu hepimizden çok daha iyi biliyor ve Aleviliğini bilmeyen Kılıçdaroğlu’na ders verecek nitelikte!
Çünkü Erdoğan hiç bir zaman başkasının postuna bürünerek siyaset yapmadı. İnandıkları vardı ve tekrara düşeyim, hepsini bir bir uyguladı, bundan sonrasını o gitse bile kimse toparlayamaz, onun yaptıklarına dokunmak bu ülkenin kodları ile terstir ve umarım anladınız!
Zaten muhalefet görevi üstlenenlerin de toplamı böyledir; orada bir “ Türk-islam “ masası vardır, Erdoğan’ın siyasal islam anlayışına asla itirazı olmayacak bit masa!
E, geriye ne kaldı?
Taş bitti, amele paydos..!