Hasan Şahin'in bugünkü köşesinde "Türkiye'de gidişat bir çıkmaz değil artık, bir kördüğümdür!" başlıklı yazısını kaleme aldı.

BU HALLER
Türkiye de gidişat bir çıkmaz değil artık, bir kördüğümdür!
“Çıkmazın” çaresi vardır, girdiğiniz yoldan geri dönersiniz ve değişik çareler düşünerek mutlaka bir yol bulursunuz!
Sorunlarınız artık bir kör düğümse,bütün çaresizliklerle baş başasınız ve bu size daha ağır travmalara götürür!
Kör düğümü kılıçla kesip atmak, meseleleri kanatmaktan öteye bir şey değildir. Şehrin kapısındaki düğüme bunu uyguladığınızda şehre girersiniz ama o şehir hiç bir zaman sizin olmaz. Çünkü halk, kılıç ve düğüm meselesine şahittir, başına gelecekleri iyi okur ve buradan kimseye yaptıklarını hoş görme garantisi vermez!
Son kayyum meselesi ve kördüğüme dönen açmazlar, geçmişte bu işlerde parmağı olanları aynı sahneye çekmiş durumda. Adeta bir cinayet mahalinde buluşmak gibi bir şey ve bu ülkede devlet adına yapılan hiç bir örtülü işin hesabı verilmeden bu kadar rahat olmak dünyanın hiç bir yerinde görülmemiştir!
Devleti ayakta tutacak en güçlü kolon hukuk ve demokrasidir. Bunun birinci önceli de hesap verme, hesap sormadır!
Bu ikisini es geçip, ya da yedekte tuttuğunuz sürece ortada bir devletiniz yoktur. Sadece yığınların oluşturduğu bir kalabalık ve o kalabalıklara sürekli racon kesen bir mikro anlayış vardır.
Yığınları haraca keserek emeklerini savaş makinalarına yatırmak bu işin gereğidir. Yoksa başka türlü can bulma şansları yoktur. 
Görünen manzara eskinin ötesinde daha tehlikeli bir manzaradır. Ülkenin buradan çıkmak gibi bir şansı kısa vade de görünmüyor!
Bütün enerjisini hukuk ve demokrasi katletmeye adayan bir anlayıştan çok şey beklemek en büyük hamlıktır..!
Hasan ŞAHİN 
NOT: Sağlık meselesini galiba kazandık, sevenlere saygıyla..!