ANKARA - Adalet Bakanlığı önündeki nöbetine tekerlekli sandalye ile devam eden Emine Şenyaşar’a, bir kez daha “bakan yok” denildi.

Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Riha Milletvekili Ferit Şenyaşar, 846’ncı gününde Riha’dan Ankara’ya taşıdıkları Adalet Nöbeti’ni 36'ncı gününde de sürdürdü.

Yapılmak istenilen açıklamaya müdahale

Meclis’in Dikmen kapısına tekerlekli sandalye ile elinde “Adalet” yazılı dövizle Adalet Bakanlığı’na giden Emine ve Ferit'e eski AKP kurucularından Fatma Bostan Ünsal eşlik etti. Meclis Dikmen kapısı önünde açıklama yapan Fatma, Emine Şenyaşar’a yapılan adaletsizliğin tüm topluma yapıldığını söylerken, polisler Fatma'nın açıklamasına müdahale etti. Ferit ve Emine de polis müdahalesine tepki gösterdi.

Emine ile oğlu Ferit, Adalet Bakanlığı’na doğru yürüdü. Adalet Bakanlığı önüne gelen aile, bir kez daha Adalet Bakanı ile görüşmek istediler. Dışarıda bulunan güvenlik Şenyaşar ailesine, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un yerinde olmadığını söyledi.

‘Oğlumu bırakında ameliyat olayım’

Elinde “Adalet” dövizi ile tekerlekli sandalyeden oğlunun bırakılmamasına ağıtlar yakarak tepki gösteren Emine, “Oğlumu bırakın, oğlumu bırakın ameliyat olayım evime gideyim. Hiç mi vicdan ve merhametiniz yok mu? Oğlumu eşimi öldürdüler, Erdoğan olayı bilmiyor mu? Erdoğan bilmiyor mu bunların katil ve mafya olduğunu yeter artık” sözlerini kullandı.

Aile, eylemin ardından Meclis’e döndü.

Editör: Hamza Özkan