Kazanılması garanti yerlerde kişilere değil, halkın isteklerine alan açılmalıdır! Aksi durumda hiç bir şey değişmeyecektir, bu güne kadar olduğu gibi..!

Benzeşim:
Alt kültürlerin büyük bir açmazı vardır. Sürekli bocalar dururlar. Ne kadar inandıkları doğru varsa ona bile mesafeli durmayı marifet sayarlar!
Bunun içinde çok neden vardır. Ötelenmişlik, aşiret ve feodal gerçeğe eklenen bağnaz dinciliğin bunda rolü çok ama çok büyüktür!
İşte bundandır ki talip olduğumuz yönetme arzusunda bile proje değil, fiziki profillerimizi öne çıkarıyoruz!
Bu iklime DEM Partinin aday, adayları da kendilerini bu iklime kaptırmış durumda!
Şu ana kadar mevcutlardan projelere dair bir tek plan, proğram yok; on yılların ezberlenmiş cümlelerini fotoğraflarının altına yapıştırıp servis etmekten başka!
Daha da abartanlar var ve onlar beceriksizliklerini kıyafet ve semboller üzerinden servis etmeye çalışan kurnazlardır!
Bence artık buradan ekmek yemek zor. Bilgi, birikim ve ezber bozacak projelerinizle öne çıkarsanız, daha gerçekçi ve sahici olursunuz!
Yerel yönetimler halkla direkt hizmet alanlarıdır. Bunun için ekonomik ve sosyal projelerin gerçekçi bir yaklaşımla hayata geçirilmesi lazım!
Bunun için yerelin bütün koşulları enine, boyuna değerlendirilmelidir ve bunun sonucunda bilinenden ari olarak tüm dinamikler yaşama geçirilmelidir!
Unutmayın ki yoksulluk ikliminde yol bulmaya çalışan bir halkın önünü açmak için kendinizi engel olmaktan çıkarıp, çağın gereği olan doğru kalkınma argümanları koymalısınız!
Kazanılması garanti yerlerde kişilere değil, halkın isteklerine alan açılmalıdır!
Aksi durumda hiç bir şey değişmeyecektir, bu güne kadar olduğu gibi..!
Hasan ŞAHİN