TEKİRDAĞ - Çorlu Tren Katliamı'na dair dava duruşması bir kez daha ertelendi. 

"Çocuğun cinsel istismarına hep birlikte dur diyelim" "Çocuğun cinsel istismarına hep birlikte dur diyelim"

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018’de meydana gelen ve 7’si çocuk 25 kişinin hayatını kaybettiği, 300’den fazla kişinin de yaralandığı katliama dair davanın duruşması görüldü. Karar çıkması beklenen dava duruşması Çorlu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşma bir kez daha ertelendi. Bir sonraki duruşma 25 Nisan'da görülecek.

Karar çıkmamasına tepki gösteren duruşma salonundaki müştekiler, mahkeme heyetinin erteleme kararını alkışlarla ve yuhalamalarla protesto etti.

NE OLMUŞTU?

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinden İstanbul Halkalı'ya gitmek için hareket eden, 362 yolcu ve 6 personelin bulunduğu tren, 8 Temmuz 2018'de Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi Sarılar Mahallesi yakınlarında raydan çıkarak devrildi. Kazada 7'si çocuk 25 kişi yaşamını yitirdi, 328 kişi de yaralandı. Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca kazanın meydana gelmesinde kusurlu bulunan TCDD 1'inci Bölge Müdürlüğü Halkalı 14'üncü Demiryolu Bakım Müdürlüğü'nde müdür olarak görev yapan Turgut Kurt, Çerkezköy Yol Bakım Şefliği'nde çalışan Yol Bakım ve Onarım Şefi Özkan Polat, Yol Bakım Şefliği'nde Hat Bakım ve Onarım Memuru Celaleddin Çabuk ile TCDD bünyesinde çalışan ve mayıs ayındaki yıllık umumi muayene raporunda imzası bulunan Köprüler Şefi Çetin Yıldırım hakkında 'taksirli ölüme ve yaralanmaya neden olmak' suçundan 2'şer yıldan 15'er yıla kadar hapis istemiyle Çorlu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/234362