TEKİRDAĞ – Çorlu Tren katliamının 16’ncı duruşmasında mahkeme, bilirkişi ve keşif talebini reddetti. 

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018’de meydana gelen ve 7’si çocuk 25 kişinin yaşamını yitirdiği Çorlu Tren katliamı davasının 16’ncı duruşması, Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesince Halk Eğitim Merkezi’nde görüldü.

Ara kararını veren mahkeme, ailelerin ve avukatların yeniden bilirkişi ve keşif taleplerinin reddine; dosyanın esas hakkında mütalaa için savcıya verilmesine hükmetti. Bir sonraki duruşma, 23 Kasım günü saat 09.30’da görülecek.

AİLELERDEN DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Çorlu Tren Katliamı’nda yakınları ölen aileler, duruşma öncesi dayanışma çağrısı yaptı. Aileler, dava öncesinde Çorlu Santral’dan başlayarak “Adalet istiyoruz” yazılı pankartla ve “Gün gelecek, devran dönecek. Katiller halka hesap verecek” sloganlarıyla duruşmanın yapılacağı salonuna kadar yürüdü.

Katliamda eski eşi Hakan Sel ile birlikte oğlu Oğuz Arda Sel’i yitiren Mısra Öz, duruşma öncesinde “Biz bugün 15. duruşmada bugüne kadar gelmeyen adaletin, biten adli tatil döneminin ilk gününde olarak içeridekilere iyi tatiller dileyip bizim davamız için ne yaptıklarını soracağız. Adalet rayların altında kalmasın diyoruz. Hak, hukuk, adalet diyoruz ve biz adalet bekliyoruz. İçeridekiler de artık staj yapmayı bıraksınlar” diye konuştu.

Editör: Hamza Özkan