RIHA - Adalet Nöbeti’ni sürdüren Ferit Şenyaşar, yarın görülecek duruşmaya işaret ederek, "Davamıza bütün hak savunucularını davet ediyoruz” çağrısı yaptı. 

Riha'nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti eylemi 780’inci gününde devam ediyor. Emine Şenyaşar, sağlık sorunlarından dolayı bugün eyleme katılmadı. Oğlu Ferit Şenyaşar ise, "Şenyaşar ailesi için adalet" yazılı pankartın önünde nöbet başlattı.

DURUŞMAYA ÇAĞRI

Adalet Nöbeti’nde konuşan Ferit Şenyaşar, “5 yıldır gelmeyen adalet ve 5 yıldır devam eden bir mücadele… 5 yıldır devam eden zulüm ve 5 yıldır davaya bakan ama değiştirilen 20 savcı ile 4 mahkeme heyeti… Yarın yine bir duruşmamız var. 'İşyeri' ve 'Hastane' dosyalarının birleştirilme kararından sonra görülecek ilk duruşma yarındır. Şu an bütün Türkiye biliyor ki yargı iktidarın egemenliğindedir. Savcılar ve mahkeme heyeti bütün gerçekleri biliyor, fakat iktidar bu konuda yargıyı esir aldığı için savcılar gereğini yerine getirmiyor” dedi. 

Mevcut iktidarın 14 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimlerde halkın iradesiyle gideceğini belirten Şenyaşar, “Adalet sağlanmadığı için mücadelemiz devam ediyor. Yarınki davamıza bütün hak savunucularını davet ediyoruz” çağrısında bulundu. 

( Kaynak: MA )

Editör: Hamza Özkan