Fransız matematikçi ve fizikçi Cecile Andree Paule Dewitt-Morette 21 Aralık 1922'de dünyaya geldi. Cecile, yayınlarından dolayı 2007 Üstün Başarı Madalyası ile ödüllendirildi. 

Tarihte bugün yaşanan önemli gelişmelerden bazıları ise şunlar:

1892: Britanyalı yazar, gazeteci, edebiyat eleştirmeni feminist Rebecca West doğdu.

1920: ABD’li matematikçi ve bilgisayar programcısı Adele Goldstine, bugün dünyaya geldi. Adele, ilk elektronik dijital bilgisayar olan ENIAC için el kitabını yazdı. Bilgisayarı programlayan çalışmasıyla aynı zamanda ENIAC’ı her kullanıldığında yeniden programlanması gereken bir bilgisayardan, elli kayıtlı talimattan oluşan bir dizi gerçekleştirebilen bir bilgisayara dönüştürmede rol aldı. 

1969: Fransız oyuncu ve müzisyen Julie Delpy doğdu.

2015: Melbourne'da bir araya gelen kadınlar, Türkiye’de sivil halka yönelik yaşanan devlet saldırılarını kınayarak, Avustralya hükümetini ve tüm kesimleri sessiz kalmamaya çağırdı.

2015: Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Konferansı ile başlayan "Kadın Cinayetleri Önlenebilir Kampanyası" kapsamında Filmmor tarafından kadın katliamlarını durdurmak için acil eylem planı hazırlandı. 

25 Kasım 1960: Mirabal Kardeşler katledildi 25 Kasım 1960: Mirabal Kardeşler katledildi

2015: Kadınlar tarafından düzenlenen kuruluş kongresinde 32 kadın ve 8 komisyondan oluşan "Şehîd Berivan Kadın Meclisi" ilan edildi.

Kaynak: https://jinnews.net/TUM-HABERLER/content/view/223598