3 Harfliler
Şirin payzin 3 harflile sözü çok hoşuma gitti buradaki üç harfliler  Bim , Şok, A101 olsa gerek buraya kadar şaşırtıcı bir şey yok .
Bu 3 harflilerden hepimiz tanırız. her sokakta nerdeyse  bir komşu gibi olduk.
Şu an kim kurdu kim coğalttı kim tekelleştirdi sorularının cevabını sormayacağız elbette. Bu soruların ne de cevapların anlamı yok. Anlamı olan birsey var ki ! Artık Bahçeli devreye girdigine göre  üstü kapalı mesajlar yağabilir hatta duvar yazılarından cam yazılarına geçilerek sol ezberi bozmaya gayret eden Devlet'çiler devreye girebilir.Gencin biri görev saymış olmalı ki  gidip market camına "Devlet Baba" yazmış. Evladım eskiden duvar yazıları vardı, kuşlama yapardık kağıdın  iki yüzü de okunurdu sen nerde büyüdün çocuğum. Bi sor !  Hadi yaşın tutmuyor Bi oku 
Sahi yeni yıla kadar isim değistirebiliyor insanlar kimilerine öneriyorum.Allahtan bizim bahçemiz  var ! Bugün 
Mahalle bakkalın girdim orta boy bir patates tartırdım ,genç arkadaş hocam dedi istanbulda 7 lira bakalım burda kaç lira tarttı 3.5 lira tuttu patatesi kasaya koyar gibi oldu ver ver dedim  bir de kırık pirinç aldım ithal .
Bu Devlet ,Bahçeli olsaydı ne olurdu ? Düşünmeden edemedim.
Bir de 15 temmuz darbe günü son uçakla Avrupa turuna çıkışımız var ki  ben ve arkadaşlarım iltica teklifi almıştık bol bol ..12 Eylül'de Yurt dışına gitmek zorunda olanlardan gelmişti bu teklif  tabi ki hayır dedik çok şükür seviyoruz memleketi bunca talana rağmen, burda çok işimiz var hem benim 7 günde 4 kere Berlin'de 3 kere de Viyana da kavga etmisliğim var.Ben Almanca bilmiyorum hoş onlar da Türkçe ya da Kürt çe bilmiyordu.O günlerde orda yaşayamamayacağımı anladım.Gençler farklı  düşünüyor olabilir ama bizim işimiz daha bitmedi. Bu ülkenin taşını ,toprağını  bulutunu göçmen kuşların kirpiklerini  bile özleriz biz . iranlı kadınlar gibi yaşadığımız yeri özgürlestireceğiz İran'ın  görkemli direnişine bin selam.. 3 harflilerden ne olacak peki ne bileyim bu sorunun cevabını da kendileri versin bizi çarpmalarına izin vermeyeceğiz.
Gelelim Viyana'daki kavgamıza güzel bi şinitsel lokantası varmış hadi gidelim dedik .Odalar varmış ailece oturacağın  10 kişilik , 4 kişilik çok modern ne güzel yemek yersin kimsenin bakışını hissetmezsin ,istediğin gibi muhabbet edersin.Tam içeri girdik ben ve arkadaşım önce elimizi yıkayalım dedik bir kıyamet koptu !  Neymiş önce odamızı seçip sipariş verip sonra lavaboya gidebilirmişiz Bi an sesimin çınladıgını hissettim 7 kişi benimle ayrıldı mekandan şinitsel yemedik alacağın olsun Viyana ..
Yine de iyi ki kapılarından dönmüşüz yoksa hiç bir uygarlık izine rastlamazdik.Hani ne bileyim İstanbul 'u da mı almasaydık..