Dünyanın her yerinde, ülkemiz ’de yakın coğrafyamızda, Filistin’de barış diliyorum, merhamet diliyorum.  Dünyayı ’da kurtaracak tek şey sevgidir. 

Yeni bir yıla girerken! 

Geriye koca bir yılın tarihi yapraklarını birer birer kapanarak sonuna geldik. İçinden geçtiğimiz on iki ayın toplamında bende bırakılan izlenimi; hüzün ve acı dolu öyküler… yani bizden alıp götürdükleri düşer aklıma. 
Elbette unutulur mu kaybettiklerimiz? Çekip giden onca sevdiklerimiz, içimizde hiç kapanmayan iz bırakan yerde asılı kaldılar. 

Dostluk, vefa, güven, hoşgörü, empati, sevgi ve saygı temelinde gelişen dayanışmadır. En büyük kaybımız bu saydıklarım galiba. Acımasız geçen yılın bıraktığı o koca boşluklarda savrulup duruyor olmak ne acı! 
Beklide hayatın en zorlu zamanlarında ben merkezli düşünüyor olmamız, toplumsal meselelere duyarsız kalmamız bu yanlızlıklar daha bir büyümektedir. Gerçi hiç birimiz, bu yaşananların bir gün bizim başımıza gelmeyeceğini düşünüyor olmamızdan gelmektedir… zulüm, açlık ve çaresizlik kapımıza dayandığında bize el uzatacak kimsenin olmayacağını göreceğimiz muhakkak.
Acı ama gerçek. 

2023 yılı bu anlamıyla bizden birçok şeyi alıp götürdü. Hayallerimizi, heyecanlarımızı coşkularımızı, sahip olduğumuz mutluluklarımızı alıp götürdü. Ama tüm bu olumsuzluklara rağmen yine de yeni beklentilerimiz var. 
Yeni yıldan sihirli bir elin hayatımıza dokunacakmış gibi umut ediyoruz. Etmeliyiz! Hayal kurmalıyız, bu yaşama bağlar bizi…
Çünkü insan hayal kurduğu müddetçe ayakta dik durarak yaşar.
Karamsarlık, sevgiyi köreltir geleceği karartır. Yaşadıklarımız ve bize yaşatılanlardan ötürü bir yanımız karamsar ise bir yanımızda umutla başlayan yaşama tırnaklarımızla sarılmalıyız.

Zamanın akışın önüne geçemiyoruz! Böylece hayat devam ediyor, yürüdüğümüz düş yolumuzda. 
2023’e güle güle derken, hoş geldin 2024. 

Kırık dökük yılı geride bırakırken hemen geleceğe umutlar ve dilekler yükleyerek merhaba diyoruz.
Belki de fazla bir şey yüklemiyoruz çünkü kaybedecek bir şeyimiz yok! 

Yeni yıldan beklentim; öncelikle sağlık ve barış istiyorum. Dünyadaki tüm çocuklar gülsün istiyorum. Kimsenin savaşarak birbirini öldürmesini istemiyorum ve haykırarak adalet istiyorum. 
Dünyanın her yerinde, ülkemiz ’de yakın coğrafyamızda, Filistin’de barış diliyorum, merhamet diliyorum. 
Dünyayı ’da kurtaracak tek şey sevgidir. 
En çok dilediğim şeyde; 2024’te zülüm edenlerin, zulüm edemez hale gelmeleridir. 

Bu anlamıyla,
Hepinizin yeni yılını kutluyor sağlık mutluluk başarı diliyorum. Sevgiden asla vaz geçmeyin!