• DOLAR 32,21 %0.14
  • EURO 35,02 %0.04
  • ALTIN 2.498,94 %-0.17
  • BİST100 10.895 %0.00
  • BITCOIN 69.650 %-2.04
  • ETHERIUM 3.755 %3.61
24°
Ender İMREK

Tüm Makaleleri

Ender İMREK

Futbolda şiddet, ırkçılık ve mafyalaşma

Bursaspor’un daha önce de bu tür girişimleri oldu. Sabıkalı bir takım. Peki, ırkçı, Kürt düşmanlığında adı çıkmış saldırgan tutum karşısında açık bir tavır sergilendi mi?

HEDEP yerine DEM PARTİ 

HALKLARIN EŞİTLİK VE DEMOKRASİ PARTİSİ’nin yeni kısa adı bugün DEM Parti oldu. Emek, barış ve demokrasi güçlerine hayırlı olsun!

Cumhuriyet’in 100. yılı kutlanırken üç farklı yaklaşım ve yansımaları

Demokratik, kapsayıcı bir programa ve mücadele hattına her zamankinden daha çok ihtiyaç var. Zira Kürt sorununun demokratik çözümü ve demokratik cumhuriyet mücadelesi birbirine sıkı sıkıya bağlı.

Emperyalizm, savaş ve yeni dönem

Ve son yazı… Böylesi bir süreçte insanın kendisinden söz etmesi hiç de kolay değil. Ancak bugünkü yazı Evrensel’deki son yazım olacak.

Filistin ve TBMM'de gizli görüşme kararı

TBMM kürsüsünden tüm partilerin ortak kararıyla İsrail ile ilşkilerinizi bitirdiğinizi neden ilan etmiyorsunuz? İsrail ile yapılan gizli ve açık ikili tüm anlaşmalara son verdiğinizi açıklayın ve söyl...

Yine Gezi, yine hukuksuzluk

Bilindiği gibi ne “Camide bira iştiler” yalanı ne Kabataş uydurması ne de Gezi’yi kriminalize etme çabaları amacına ulaştı.

İktidarın politikalarına boyun eğen muhalefet yol alamaz

Gerçekten hak, hukuk, adalet diyorlarsa öncelikle hukuksuzluğun had safhaya vardığı Kürt bölgesine bakacaklar, demokratik Türkiye için öncelikle Kürtlere uygulananlara karşı çıkacaklar…

CHP Tanrıkulu'yu AKP'nin önüne attı

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hedef tahtasına oturtulmuş bulunuyor. Nedeni TSK’nin hukuk dışı uygulamalarını dile getirmiş olması.

Karaburun Bilim Kongresi; kapitalizm ve yıkım

Karaburun deyince akla Şeyh Bedrettin İsyanı gelir. Börklüce Mustafa, Torlak Kemal, Osmanlı despotizmine karşı ayaklanan beş bin isyancı... 

1 Eylül Dünya Barış Günü ve dinmeyen savaşlar

1 Eylül 1939 Hitler faşizminin Polonya’yı işgali ve II. Emperyalist Paylaşım Savaşı’nın yıl dönümü. Hitler yenildi. Dünyanın dört bir yanındaki yeni Hitler bozuntularını yine yenebiliriz.