• DOLAR 32,30 %-0.05
  • EURO 34,94 %-0.03
  • ALTIN 2.391,66 %-0.97
  • BİST100 %
  • BITCOIN 67.000 %-2.26
  • ETHERIUM 3.486 %-2.45
31°
Kasım Koç

Kasım Koç

Tüm Makaleleri

Merhaba Sevgili Sayfa Dostlarım…

Yeni bir yıla girmemize sayılı günler kaldı!
Yeni yılla birlikte yeni rakamlar da yaşantımızda ki yerini alacak. Bu değişim hali insanda yenilik yapma fikriyatını körüklüyor. En azından bende hep böyle olmuştur.
Bu yıla (2024’e) girerken de siz değerli okuyucularımla buluşabileceğim yeni bir alan daha oluşturmak istedim. Almış olduğum bu kararımı, yıl bitmeden hayata geçirebilmek adına hazırlıklara başladığımı siz sevgili okurlara duyurmak isterim.
Birkaç paylaşımımla birlikte yeni yıla hep birlikte merhaba diyeceğiz…
Bundan sonra analiz, yorum, öykü, şiir, hikâye vb. gibi yazılarımı buradan sizlerle paylaşacağım. Sitede bana ayrılan köşe ile sizlerle buluşmama vesile olan site yöneticilerine de ayrıca teşekkür etmek isterim.
Analiz, yorum, öykü, şiir, hikâye vb. gibi yazılarımı; https://www.otekileringundemi.com/ Internet sitesinde takip edebilirsiniz.
Sevgiler…

Kasım Koç

Beyaz Dağ’dan Bize Kalan; Xıde Mışt ile EMOŞ (1)

Ölmek mi? Yaşamak mı? İkisinden hangisi şanslı olmakla eşdeğer sayılacaktı bu dünyada. Çocukluğunu çamurla oyun oynamakla geçiren Xıdo, ilk defa büyükler gibi kendisine sorular sormaya başlamıştı.

Katerina

"İkimiz üryan olunca, Katerina ile modern bir aşk yaşadık. O güne kadar Dersimlilerin görmediği, bilmediği aşkı açıktan Katerina ile yaşadık. "

Adır

“Bin yıllık kadim topraklarda dolaşan Dervişlerle, Dersim dağlarından nur ışığıyla birlikte inerek, gezdiğini söylüyorlar.”

Filistin-İsrail 3  Ulusal Direniş! 

Yıllarca verilen mücadele ve kazanımlar, HAMAS’ın masum halkları hedef alan eylemlilikleri sayesinde boşa düştü ve bunun sonucunda İsrail devleti kaybettiği yerleri tek tek geri almaya başladı. 

Filistin-İsrail -2- Yurt Edinme!

Bilinen “altı günlük” savaş, sadece Filistin Halkının yaşadığı vahşetle sınırlı kalmadı aynı zamanda da bölge devletleri, Filistin meselesini kendi dış politikaları için kullandılar.

Filistin-İsrail -1-Yurt Edinme! 

Her ne kadar teknik üstünlük belirleyici olsa da insan faktörü savaşta kazanan esas unsurdur.  Ötekilerin Gündemin takipçilerin yeni yıllını kutlarım…  

“Tanrı Öldü…” Nietzsche -2-

Nitzsche’nin, Marks ve Engels ile en belirgin ortak noktaları; Tabulara saldırmak ve Putları yıkmaları olmalarıdır.

“Tanrı Öldü…” Nietzsche -1-

Filozofların amacı, inceleme ve araştırmalarıyla hedeflerine koydukları doğruya ulaşmak, onu bulmaktır.

Merhaba Sevgili Sayfa Dostlarım…

Sitede bana ayrılan köşe ile sizlerle buluşmama vesile olan site yöneticilerine de ayrıca teşekkür etmek isterim. Analiz, yorum, öykü, şiir, hikâye vb. gibi yazılarımı; https://www.otekileringundemi.c...