Gazeteci Oktay Candemir yazdı: Kartol

 

 

 

 

 

İktidarın ‘Başı’ ne zaman sıkışsa ‘Kandırıldık’ der,

Ana muhalefetin ‘Başı’ Kılıçdaroğlu her şeye mecbur bırakılmış, istemediği şeyleri yapmak zorunda bırakılan ‘Saf’ bir ‘Emir eridir’

Bunları biliyoruz da ‘Kandıran’ kim?

‘ Zorunda Bırakan’ kim?… Onu bilmiyoruz, sorduğunda ‘Devlet Sırrı’ diyorlar.

Hepsinin toplamından şu soru çıkıyor : Bu ülkeyi bunlar değil de başkası mı yönetiyor?

HDP’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ‘Hukuki değil ama evet demek zorundayız’ , Suriye teskeresine ‘İçimiz yana yana evet diyeceğiz’ gibi siyasette ve günlük yaşamda bir karşılığı olmayan argümanlarla siyaset yapmaya devam eden Kılıçdaroğlu bizi dumura uğratırken…

İbrahim Tatlıses’in vaktiye ‘Seni P…………….. elinden kurtardım’ diye çıkıştığı ‘Kürt Kökenli’ Türk şarkıcı, besteci ve şarkı sözü yazarı Yıldız Tilbe ise ” Kafamızı bozan ne kadar ülke varsa, biz ambargo uygulayalım. Üslerini kapatalım sebze, meyve hiçbir şey vermeyelim. Tohumları başını yesin almayalım, mallarını ithal etmeyelim. Ekelim, biçelim hiç birine ihtiyacımız yok. ” önerisiyle dünyayı sebze-meyve ile tehdit ediyor.

Yıldız Tilbe haklı galiba : Türkiye’nin elinde F-Patatesler, S-400 Patlıcan var (!) Bi ambargo uygulayalım herifler Kartol- süzlukten’ ölecek.

Tuzu kuru, yurt dışı hesaplarında milyonları olan Yıldız Tilbe için bunları söylemek kolay. Yarın o dedikleri uygulansın olan vatandaşa olacak.

Yarın bir savaş çıksa ‘Yıldız ne kaybedecek Yıldızlığından’

Rojava’ya müdahalenin konuşulduğu bugünlerde sosyal medyada teskereye ‘Evet’ dediği için Kılıçdaroğlu’na tepki yağdıranların, 23 Haziran İstanbul seçimlerinden önce yoğun ‘CHP sevicileri’ olması da ayrı bir garabet.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yıllardır demediğini bırakmayan bir ara bu yüzden Kürtlerde bir sempati kazanmayı bile başarmış Asrın Yazarı Yılmaz Özdil konu Rojava olunca bakın ne diyor: “Başka Türkiye yok… Dik dur, eğilme, yanındayız. Ecevit gibi dirayetli ol canımı ye” diyerek esas duruşa geçiyor.

Bunları görüp, duyduğunda diyorsun ki; ‘Biz demokratikleşmeyi yıllarca bunlara mı anlatmışız?’

Bu tür krizlerde bir kez daha anlıyoruz ki ‘Türkiye’de Sağcılar her zaman sağcıdır ama aslında bazı Solcuyum diyenlerde meğer sağcıymış’

Aslında şöyle de diyebiliriz ; ‘Türkiye’de sağcılar Kundırdır, bazı solcular Kartol’

Bu kadar hengamenin içinde Erdoğan’ın siyasi yancısı Numan Kurtulmuş çıkıp ‘Nihayetinde savaşa giriyoruz’ diyerek hepimizde ‘Allah dedirtti bak’ duygusu uyandırdı ya ona müteşekkirim. O da olmasaydı anlamayacaktık Rojava’da savaş mı olduğunu, operasyon mu yapıldığını (!)

Yıllar önce Türk bir arkadaşım anlatmıştı bana… ‘Allah allah allah allah nidalarıyla girdiğimiz savaşı kaybettiğimizde ‘Allahhhh, allahhhh’ diye şaşkınlıkla dönen bir milletiz’ diye.

Şu an ‘Allah, allah, allah, allah’ nidaları yükseliyor ama ‘Allah sonumuzu hayır etsin’ diyorum.

Yıllar sonra da ‘Giden gelmiyor acep nedendir’ diye türküsü yakılır.

O değil de sahi bu zeka ile ‘Sanatçı’ olmuş Yıldız Tilbe’yi içinde bulunduğu hazin durumdan kim kurtaracak? ‘Savaşa en önde ben giderim’ diyor. Beni asıl korkutan da bu. Hadi Polat Alemdar neyse, Yıldız savaşa girse ne olur halimiz, düşünmek bile istemiyorum.